Loomade varjupaigad

Loomade varjupaigad2018-08-26T10:39:44+00:00

Eestis reguleerib hulkuvate loomade püüdmist, pidamist, nende omaniku kindlakstegemist, aga ka lemmikute hukkamist määrus, mida korraldab kohalik omavalitsusüksus oma haldusterritooriumil. Kehtiva korra kohaselt tuleb hulkuvast loomast teavitada leiukoha linna- või vallaametnikku, et küsida nõusolek looma varjupaika toimetamiseks. Eelnevat kokkulepet ei pea sõlmima Tallinnas, Pärnus, Rakveres, Viljandis ja Võru linnas.

Kehtiva korra kohaselt peab loomade varjupaik esimesed 14 päeva peale looma saabumist otsima tema peremeest. Peale kahe nädala möödumist tohib looma anda uude kodusse või eutaneerida. Aega hakatakse lugema looma pildi või kirjelduse avaldamise hetkest, mitte varjupaika saabumisest!

 

Tallinn

Paljassaare tee 85, 10313, Tallinn

Info: 51 41 431, tallinn@varjupaik.ee

———————————

Harjumaa. Teenindab osaliselt ka Rapla- ja Järvamaad

 Sinirebase 24, 11217, Tallinn

Info: 631 4747 (24h), 53 494 045 (10-17)

info@loomadehoiupaik.ee

———————————

Tartu ja Tartumaa. Teenindab osaliselt ka Põlva- ja Valgamaad

Roosi 91K, Raadi linnaosa, 51009, Tartu

Info:  53 339 272tartu@loomadevarjupaik.eu

———————————

Viljandi ja Viljandimaa

Tüma, Mustivere küla, 71067, Viljandi vald

Info: 52 38 626viljandi@varjupaik.ee

———————————

Pärnu ja Pärnumaa

Raba 32, 80041, Pärnu
Info: 52 46 705parnu@varjupaik.ee

———————————

Võru ja Võrumaa

Lühike 3, 65604, Võru
Info: 53 404 223voru@varjupaik.ee

———————————

Valga ja Valgamaa

Laatsi 11a, 68205, Valga
Info: 52 99 880valga@varjupaik.ee

———————————

Lääne-Virumaa

Kasarmu 3, 44317, Rakvere
Info: 53 090 510virumaa@varjupaik.ee

———————————

Läänemaa

Viigardi, Vilkla küla, Ridala vald, 90422, Läänemaa

Info: 52 38 957, laanemaa@varjupaik.ee

———————————

Ida-Virumaa 

Tehnika põik 3, Kohtla-Järve, 30331, Ida-Virumaa

Info: 58018486 ( eesti),  52815445023741 (vene)

greydogs2000@mail.ru

———————————

Saaremaa

KONTAKT: 58 370 708

SAARELOOMAD(ÄT)SAARELOOMAD.EE