“Там где видишь ошибку, возьми и помоги!”

Ты не доволен отношением Эстонского государства к животным или ты заметил некие недочёты в нашей работе? У тебя есть идеи как можно улучшить ситуацию с  животными и уменьшить количество случаев жестокого обращения по отношению к ним? Ты хочешь реализовать некий проект, который бы уменьшил и облегчил страдания животных и улучшил бы качество их жизни? Смело связывайся с нами и реализуем эти планы вместе! У группы спасения животных имеются  идеи, которые ждут помощи в осуществлении со стороны добровольцев-любителей животных. “Проявление энтузиазма уже пол победы”!

 “SOS-проект, нуждающихся в помощи животных”

  • Нам нужны добровольцы, которые смогли бы оперативно реагировать на жалобы а так же ходили бы оценивать состояние животных и условия их содержания.
  • Нам нужны передержки, где бы люди заботились о животных во время лечения и до того времени пока не найдётся новый дом.
  • Общество защиты животных Ласнамяе, общество защиты животных Сааремаа, почему бы и нет? Мы убеждены, что самую быструю помощь животное получит именно от местных жителей, которые хорошо знакомы как с людьми так и с конкретными обстоятельствами.Мы консультируем и всячески помогаем развитию новых независимых сообществ и союзов, желающих помогать животным. Желаешь создать общество защиты животных Западной Эстонии? Дай знать и сделаем это вместе! Вот так всё просто!

 “Домашняя страничка и социальная медиа”

  • Нам нужны веб-редакторы, задачей которых будет управление домашней страницей и страницей Facebook.
  • Нам нужны переводчики, которые бы занимались поиском поучительных  и актуальных статей о животных со всего мира а так же их переводом на русский и финский язык.
  • Наша домашняя страничка будет на четырёх языках. С эстонско-английской версией мы справляемся, но нуждаемся в помощи с финским и русским переводом, для того, чтобы люди, говорящие на этих языках, смогли быть тоже в курсе наших действий.

 „Loomaveeb” и серия передач “Loomad on lahti!”

Несколько лет назад я взял себя в руки и даже сделал первые четыре передачи. Ещё столько же можно было бы смонтировать и сейчас, потому что за лето собралось довольно много “ чёрного материала”. Но опять нуждающиеся в помощи животные меня поглотили и большинство людей так и не увидело этих историй, возможно больше и не увидит, так как они уже устарели……

Передача, посвящённая проблемам со здоровьем животных, дающая советы хозяевам  как вести себя в той или иной ситуации, так же ждёт осуществления. Надо бы эти проекты воплотить в жизнь!?

Но на этот раз мы решили поставить ставки не на телевидение а на интернет и заберёмся лучше в компьютеры и телефоны? Самому уже не очень хочется возиться с камерой, но я готов всеми силами помогать. Ты не должен быть профессионалом. Я сам много лет работал на телевидении, поэтому готов всячески  помогать и обучать пока ты сам не научишься справляться.

Любовь к животным, готовность к общению, искренность, чувство миссии, смелость говорить на камеру, это те качества которые безусловно должны в тебе присутствовать.Владение государственным языком как в письменном так и  разговорном виде конечно же поможет тебе.Подумайте, взвесьте и если вы считаете, что справитесь со съёмками, монтированием  или работой репортёра, связывайтесь с нами  – toimetus@loomaveeb.ee

“Koolitusprojekt”

Olen alati pidanud tähtsaks just laste ja algklasside õpilastele koolitamist, sest seda nn loomadest hoolimise tarkust ja -armastust tuleb ikka maast madalast inimestesse süstida. Varasematel aastatel oleme viinud nii Põhja- kui Lõuna-Eesti koolide algklassides läbi loenguid ehk lemmikloomatunde ja nendes on alati osalenud ka loomad. Need tunnid on olnud alati ülipopulaarsed ja oodatud ning meie lektorid on väga tasemel. Loodetavasti õnnestub tulevikus taolise projektiga jätkata ja kui sulle meeldivad lapsed ja loomad ning sa tunned kutsumust noorte inimestehakatiste elusid mõjutada, siis anna aga endast teada – info@animalrescue.ee

“Vene projekt”

 Eestimaal elab palju venelasi, kes samuti hoolivad väga loomadest. Paraku ei tea meie neist ega ka nemad meie tegemistest suurt midagi. Olen ise küll paari nö vene loomasõprade seltsingu asutamise juures nõu andnud, aga kas nad ka edasi tegutsevad või lõid käega, ei tea ma teps mitte. Ida-Virumaa on aga täiesti asustamata maa meie jaoks. Sestap oleks vaja ka venelasi oluliselt rohkem kaasata ja see valdkond vajab juba täiesti omaette inimesi, kes sellele pühenduksid. 

“Projektikirjutaja”

Raha ei ole maamunalt kadunud ja seda jagatakse usinalt. Paraku tuleb selle va rahakese saamiseks täita hunnikute viisi pabereid ja seda peab ikka oskama ka teha. Mõte võib ju väga hea olla, aga kui sa ikka ei valda bürokraatiat ja vajalikku kantseliiti, siis jäävad rahad saamata ning ideed teostamata. Meie seas pole praegu kedagi, kes seda tööd oskaks ja oleks tore kui selliste oskustega spetsialistid meiega ühineks.

 “Fundraiser”

Et kõiki neid ja palju teisi vajalikke ja toredaid asju teha on vaja raha. Sestap vajame enda sekka hädasti selliseid inimesi, kes hoiaks silma peal erinevate projektide taotlusvoorudel ja annetuskeskkondadel. Kes suudaksid rääkida meie missiooni vajalikkusest ja veenda ettevõtete juhte meie tegevust toetama. Fundraiser peaks korraldama ka erinevaid kampaaniaid ning korjandusi, mis tagaks vahendid kasvõi hädavajalike teavituskampaaniate tarbeks. Paljud mittetulundusühingud on avanud oma veebipoed. Seda võiksime teha ka meie, aga taas on taoliste inimestest puudus. Kasumlikke tegevusi ja võimalusi on mõistagi veel kümneid ja kümneid. 

Tänased riigijuhid väidavad, et loomakaitsega on Eestis kõik korras. Meie ütleme, et see ei vasta tõele. Poliitikud kinnitavad, et loomi kaitsevad seadused. Meie kinnitame, et ainult paberile kirjutatud mitterakendunud ning muutmist vajavad seadused loomi ei aita. Ministrid väidavad, et kontroll loomade heaolu üle on piisav. Meie jällegi pole pahatihti rahul Veterinaar- ja Toiduameti ning Keskkonnainspektsiooni tööga ning kinnitame, et seda saaks palju paremini teha. Seega lahendamist vajavaid probleeme jagub kuhjaga, aga täna selleks poliitiline tahe puudub. See on ka mõistetav, sest loomad ju valimas ei käi! Järelikult peavad nende eest kostma loomasõbralikud inimesed, keda peaks olema palju-palju rohkem, et meid ka kuulda võetaks.

Ma ei teinud seda lehte tahtlikult väga ametlikuks nagu tavaks, vaid rääkisin otse ja omadega nagu asjad on. Tegelikult me pole üldsegi nii ametlikud ja tähtsad nagu pahatihti võib välja paista, vaid “meie gängi” on kogunenud täiesti tavalised inimesed, kes soovivad, et ka loomi koheldakse veidike paremini. Me polegi tegelikult nagu mingi ühendus, vaid pigem sõbralik pere, kes soovib seda julma maailma vaid paremaks paigaks muuta. Me ei tea täna vastuseid paljudele küsimustele, aga areneme päev-päevalt erinevatest juhutumitest ja loomadelt õppides. Mäletan kui 2007 aastal läksin Loomakaitse Seltsi ja soovisin tegevuses kaasa lüüa. Alul pelgasin, et ma ei oska ega tea ju midagi!  Ei peagi teadma, sest loomakaitsjaks ei saa kuskil õppida, täpselt samamoodi nagu ka heaks emaks või heaks inimeseks ei saa kuskil koolis õppida. See tuleb su seest ja kui sul on empaatiavõime olemas ning soovid siiralt ka loomade kannatusi vähendada, siis rohkemat polegi vaja! 

Olen näinud kolmes mittetulundusühingus kuidas vassimine, kaasvõitlejate tagaselja kirumine ja intriigitsemine viivad totaalse kaose ja peaaegu organisatsiooni sulgemiseni välja. Sestap püüame seda iga hinna eest vältida ja ärgem unustagem, et oleme kokku tulnud ikka loomade päästmiseks, mitte oma egode upitamise nimel. Loomulikult me vaidleme tuliselt, aga see on emotsionaalsete inimeste puhul ka normaalne, sest eks me kõik ju soovi lõppkokkuvõttes sama – paremat elu loomadele. Kui ka Sulle pole need põhimõtted vastukarva, siis tule meie sekka – rikkaks Sa ei saa, aga see-eest nalja ja nii kurbuse- kui rõõmupisaraid julgen lubada küll! Lisaks saad kindlasti veel rahuolu oma tööst ja päästetud loomahingede tänu käib mõistagi asja juurde.

Ligi kaksteist aastat tagasi polnud mul eriti midagi peale ebamäärase unistuse maailmast, kus ka loomadel ja lindudel oleks parem elada. Täna ma elan selle unistuse sees või olen vähemalt sinnapoole teel. Ühtäkki on kõik palju lihtsam, selgem ja loogilisem. Enne väga olulistena tundunud asjad on muutunud väärtusetuteks ja vastupidi. Päris palju on veel minna, aga ühel päeval jõuan ma kohale. Ma väga loodan, et see ikka juhtub! Äkki tahad seltsi pakkuda ja läbime selle teekonna koos? 

Nii gängi kui enda poolt isiklikult suurimad tänud headele inimestele toetuse eest ja uutele tegijatele soovin tere tulemast meie loomasõbralikku perre! 

Parimate soovidega,
Heiki Valner
Loomapäästegängi ninamees