Töö ootab Tegijat! Löö kampa!

„Kus viga näed laita, seal tule ja aita!” 

Sa pole rahul Eesti riigi suhtumisega loomadesse või oled märganud meie töös puudujääke? Sul on mõtteid kuidas paremini loomade heaolu tagada ja nende väärkohtlemist vähendada! Sa tahad läbi viia mõnda projekti, mis vähendaks loomade kannatusi ja parandaks nende elujärge? Võta julgelt ühendust ning realiseerime need ideed üheskoos. Loomapäästegrupil on mitmeid mõtteid, mis ootavad vabatahtlikku tööd mittepelgavate loomasõprade abi ja teostust. Julge pealehakkamine on poolt võitu!”, ütleb teine Eesti vanasõna ja seda on igati paslik meenutada neile, kes endas kahtlevad ega tea kuskohast peale hakata.

„SOS – hädasolevate loomade projekt”

  • Vajame vabatahtlikke, kes suudaksid kaebustele ja vihjetele operatiivselt reageerida ning käiksid loomade olukorda ja pidamistingimusi hindamas.
  • Vajame hoiukodusid, kus inimesed hoolitseksid väärkoheldud looma eest ravi lõpu ja uue kodu leidmiseni
  • Lasnamäe Loomakaitse Selts, Saaremaa Loomakaitse Selts. Miks ka mitte? Oleme veendunud, et kõige kiiremat abi saab hädasolev loom just kohalikelt elanikelt, kes tunnevad nii olusid kui inimesi. Sestap nõustame ja aitame igati kaasa uute sõltumatute loomade heaolu eest seisvate ühingute ja seltside tekkele. Tahad luua Lääne-Virumaa Loomakaitse Seltsi? Anna teada ja teeme üheskoos ära. Nii lihtne see ongi!

„Koduleht ja sotsiaalmeedia”

  • Vajame veebitoimetajaid, kelle ülesandeks on kodulehe ja Facebooki-lehe haldamine. 
  • Vajame tõlkijaid, kes leiaksid ja tõlgiksid loomadega seotud harivaid ja aktuaalseid artikleid kogu maailmast.
  • Meie koduleht saab olema neljakeelne. Eesti – ja inglisekeelse versiooniga saame hakkama. Küll vajame aga abi soome ja vene keele tõlkimisel, et ka neid keeli rääkivad inimesed saaksid meie tegemistega kursis olla.

„Loomaveeb

Minu soov hakata ise tootma erinevate loomaliikide muresid ja rõõme kajastavat saatesarja ja ajakirja ulatub aastasse 2008. Paraku võttis reporteritöö, pere ja hädaliste loomade ravimine kogu aja ja nii see mõte “teostamist ootavate ideede ja unistuste” riiulile tolmu koguma jäi.

Saatesari „Loomad on lahti!

Paar aastat tagasi võtsin end kokku ja tegin esimesed neli saadet isegi valmis. Teist sama palju annaks veel kokku monteerida, sest suvi täis võtteid tootis üsna palju “musta materjali”. Aga taas matsid hädalised loomad mind enda alla ja laiemal avalikkusel jäidki need loomalood nägemata. Ilmselt enam ei näegi, sest lood on juba vananenud ….

Sa ei pea olema professionaal. Olen ise aastaid televisioonis töötanud ja seega nõu ning jõuga kõrval tegutsemas-koolitamas kuni sa omal käel ise hakkama saad. Loomaarmastus, suhtlusvalmidus, siirus, esinemisjulgus, teotahe ja missioonitunne on mõistagi need omadused, mis peavad Sul endal kindlasti olemas olema. Kauni emakeele valdamine nii sõnas kui kirjas tuleb samuti ainult abiks. Enne järgmist aastat pole aega sellega tegeleda, aga mõelge ja kaaluge ning kui arvate, et saate filmimise, monteerimise või reporteritööga hakkama, siis võtke aga ühendust – toimetus@loomaveeb.ee

„Koolitusprojekt”

Olen alati pidanud tähtsaks just laste ja algklasside õpilastele koolitamist, sest seda nn loomadest hoolimise tarkust ja -armastust tuleb ikka maast madalast inimestesse süstida. Varasematel aastatel oleme viinud nii Põhja- kui Lõuna-Eesti koolide algklassides läbi loenguid ehk lemmikloomatunde ja nendes on alati osalenud ka loomad. Need tunnid on olnud alati ülipopulaarsed ja oodatud ning meie lektorid on väga tasemel. Loodetavasti õnnestub tulevikus taolise projektiga jätkata ja kui sulle meeldivad lapsed ja loomad ning sa tunned kutsumust noorte inimestehakatiste elusid mõjutada, siis anna aga endast teada – info@animalrescue.ee

„Vene projekt”

 Eestimaal elab palju venelasi, kes samuti hoolivad väga loomadest. Paraku ei tea meie neist ega ka nemad meie tegemistest suurt midagi. Olen ise küll paari nö vene loomasõprade seltsingu asutamise juures nõu andnud, aga kas nad ka edasi tegutsevad või lõid käega, ei tea ma teps mitte. Ida-Virumaa on aga täiesti asustamata maa meie jaoks. Sestap oleks vaja ka venelasi oluliselt rohkem kaasata ja see valdkond vajab juba täiesti omaette inimesi, kes sellele pühenduksid. 

„Projektikirjutaja”

Raha ei ole maamunalt kadunud ja seda jagatakse usinalt. Paraku tuleb selle va rahakese saamiseks täita hunnikute viisi pabereid ja seda peab ikka oskama ka teha. Mõte võib ju väga hea olla, aga kui sa ikka ei valda bürokraatiat ja vajalikku kantseliiti, siis jäävad rahad saamata ning ideed teostamata. Meie seas pole praegu kedagi, kes seda tööd oskaks ja oleks tore kui selliste oskustega spetsialistid meiega ühineks.

“Fundraiser”

Et kõiki neid ja palju teisi vajalikke ja toredaid asju teha on vaja raha. Sestap vajame enda sekka hädasti selliseid inimesi, kes hoiaks silma peal erinevate projektide taotlusvoorudel ja annetuskeskkondadel. Kes suudaksid rääkida meie missiooni vajalikkusest ja veenda ettevõtete juhte meie tegevust toetama. Fundraiser peaks korraldama ka erinevaid kampaaniaid ning korjandusi, mis tagaks vahendid kasvõi hädavajalike teavituskampaaniate tarbeks. Paljud mittetulundusühingud on avanud oma veebipoed. Seda võiksime teha ka meie, aga taas on taoliste inimestest puudus. Kasumlikke tegevusi ja võimalusi on mõistagi veel kümneid ja kümneid.