Täna algab Loomapäästegrupi ja Eestimaa Loomakaitse Liidu kuni septembri lõpuni kestev kampaania „AITAB“, mille käigus saavad inimesed Rahvaalgatus.ee keskkonnas anda allkirja Loomakaitseseaduse ja sellega seonduvate õigusaktide muutmiseks. Ühtekokku nõuavad loomakaitsjad ja –päästjad 33 seadusepügala muutmist ja nendega saab tutvuda mõlema ühingu kodulehtedel animalrescue.ee/aitab ja loomakaitse.eu  

Rahvaalgatust toetavad juba paljud mittetulundusühingud ja ettevõtted ning nimekiri on avatud uutele liitujatele. Pöördumine antakse Riigikogule üle 4. oktoobril, mil kogu planeet tähistab ülemaailmset loomade päeva.

„Me pöördusime PPA peadirektori, Siseministeeriumi, Riigiprokuratuuri, Õiguskantsleri ja Riigikogu õiguskomisjoni poole, kuid vähemalt Siseministeeriumi ja PPA vastused näitavad üheselt, et need ametkonnad probleeme ei näe ja karistamatu loomade väärkohtlemine jätkub seega endise hooga“, selgitas kampaania tagamaid ELL juhatuse liige, jurist Piret Tees ja kutsus kõiki hoolivaid ja vastutustundlikke kodanikke ning ettevõtteid, mittetulundusühinguid, poliitilisi, usulisi ja teisi ühendusi käesoleva kollektiivse pöördumisega liituma nõudmaks Riigikogult konkreetseid tegusid aina halveneva loomakaitse valdkonna parandamiseks.

2008 aastal, toona veel Eesti Loomakaitse Seltsis olles andsime Riigikogule üle 51 tuhande allkirja nõudmaks loomadele paremat elujärge, aga need visati prügikasti. Praegune rahvaalgatus annab hea võimaluse jälgimaks kuhu poole ühiskond 12 aastaga arenenud on“, ütles kampaania eestvedaja Heiki Valner. „Kui toetajaid ei ole, siis saavad poliitikud selge signaali, et selle teemaga pole vaja tegeleda. Inimesed saavad aga näha kas neil ka tegelikult on õigust ja võimalust riigiasjades kaasa lüüa nagu poliitikud suure suuga rohujuure tasandist rääkides lubavad.“ 

“Riigijuhtidel tegelikult ülevaade valdkonna probleemidest puudub ja vajadus võimalikult paljusid ühinguid kaasava ümarlaua järele on olemas. Venekeelse liikmeskonnaga loomakaitse organisatsioone pole üldse kunagi kaasatud, aga kindlasti on ka neil omad mured ja ettepanekud, millest täna keegi mitte kui midagi ei tea. Ka see viga tahab kiiremas korras parandamist!”, nentis LPG juhatuse esimees Erko Elmik.

Rahvaalgatusega on juba liitunud:

 1. MTÜ Estonian Pet Rescue Society
 2. Eesti Metsloomaühing
 3. MTÜ Help Estonian Pets
 4. MTÜ Nurru ometi
 5. MTÜ 58 Kassi Koju
 6. Cats Help MTÜ
 7. MTÜ Väikeste Loomade Abi
 8. Imeloomade selts MTÜ
 9. Pesaleidja MTÜ
 10. MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu
 11. Erakond Eestimaa Rohelised
 12. Sambla AS
 13. Signe seebid OÜ
 14. Parra-T OÜ
 15. Fülle OÜ
 16. Alavaeski Loomapark MTÜ
 17. OÜ Animaalia
 18. MTÜ Kurrmäu
 19. MTÜ Black Raven Brotherhood
 20. MTÜ Narva kasside SOS
 21. MTÜ Neli Käppa
 22. Metsik Kuu OÜ
 23. MTÜ Narva Hüljatud loomad
 24. MTÜ Tartu Kassikaitse
 25. MTÜ Kelmiküla Kassijaam
 26. MTÜ Roheline Pärnumaa
 27. Susilased OÜ
 28. RT Terras OÜ
 29. MTÜ Koduotsivad kutsud Venemaalt
 30. MTÜ Risti linnupark
 31. HTM Karolin OÜ
 32. MTÜ abivajavad loomad Tapa vallas
 33. Lucky Loore OÜ
 34. MTÜ Paikass