Loomapäästegrupp kutsub jõulupühade eel inimesi vastutustundlikult käituma ning palub loomi mitte kinkida. Elusad loomad ei ole kellegi rõõmustamiseks mõeldud hingetud lelud vaid vajavad hoolt ning armastust kogu oma elu jooksul, mitte ainult pühade ajal.  

 Looma kinkimine on väga vastutustundetu, sest kingisaajale ei anta isegi võimalust kõiki lemmiklooma võtmisega kaasnevaid aspekte põhjalikult läbi kaaluda. Loomaomanikuks hakkamine toob kaasa kohustused, sealhulgas ka rahalised, milleks ei pruugi inimene valmis olla „Soovimatute kingituste“ edasine saatus on pahatihti kurb, sest neile ei pruugita uut kodu leida ninginimese moraalinormidest ja empaatiavõimetusest lähtuvalt üleliigseks osutunud loom siis kas hüljatakse või hukatakse.

„Lemmiklooma võtmine tähendab alati senise elu ja harjumuste ümberkorraldamist ning sellepärast on äärmiselt vastutustundetu taolist „elusat kingitust“ kellegile vägisi peale suruda“, ütles Loomapäästegrupi vabatahtliku töö peakoordinaator Katrin Lehtveer„Loomulikult pole looma kinkimises sel juhul midagi halba kui kingisaaja on uue hoolealuse tulekust teadlik ning ootab teda pikisilmi!“ 

Nii mõnedki lapsevanemad soovivad looma kinkida oma lapsele. Sellega paraku luuakse ettekujutus elusloomast kui järjekordsest mänguasjast. Lisaks poleks ka kõige tublim laps võimeline tagama loomale eluks vajalikke tingimusi. Seetõttu peavad vanemad taolist „kingitust“ tehes alati selgelt enestele teadvustama, et tegelikult vastutavad looma eest siiski nemad, mitte laps.