“Räägin veidi ka vigastustest võimalikult lihtsas keeles”, Loomapäästegrupi juht Heiki Valner oma blogis. “Loomulikult ajuturse ja see ei lasknud eile opereerida, sest vaene loom oleks lihtsalt opilaual otsa lõppenud. Käpaluumurd on praegu kõige väiksem mure. Alalõualuu on mõlemalt poolt justkui läbi lõigatud ja tolgendab niisama. Sinna läheb pilvelõhkuja jagu kruvisid ja plaate. Muidu ei saa ja oleks vaid kohti kuhu kinnitada.”

Vat seda operatsiooni ei saa aga jällegi edasi lükata ja juba paari tunni pärast tuleb arstide brigaad Valdeko Paaveli juhtimisel vaatamata Suurele Pühale spetsiaalselt Täpi pärast tööle. Praegu on ta sunnitud nahkse suukorviga olema, sest see hoiab lõugasid koos. Kui kõik laabub nagu peab, siis käpaopp toimub järgmise nädala esimeses pooles. Pöidlad pihku, sest ükski hea soov ei lähe praegu kohe kindlasti raisku!
“Ütle mulle prognoosarve. Inimesed tahavad teada.”, palusin dr.Paavelit.
“Ma tõesti praegu ei tea ja alles pärast lõikust olen targem. Kindlasti on lõualuu tegemine kallis ja väga keeruline, sest Täpi on ka väga katki. Loomade Kiirabi Kliinik annab kindlasti ka oma panuse, aga lepime kõik suurusjärgud kokku kui me mingigi ülevaate saame. Tule kliinikusse kella kahe-kolme ajal. Siis räägime ja lepime kõiges täpselt kokku.”
Täispikka lugu Täpi eesseisvast operatsioonist saad lugeda siin.