Loomapäästegrupp tuletab meelde, et inimestele mõeldud hõrgutised, aga ka ülesöömine on lemmikutele ohtlikud ning loomaarsti poole tuleks pöörduda kohe kui esimesi haigussümptomeid märgatakse. Kondid ei ole tõestatult koertele sobiv toit, sest võivad tekitada ohtlikke terviseprobleeme, jääda kinni suulakke või söögitorusse. Lisaks võivad luude teravad servad vigastada mao- ja soolteseinu või lõigata need sootuks katki.

Lookas laud käib eestlaste traditsioonide ja kultuuri juurde ning mõistagi hellitatakse ka omi lemmikuid aasta-aastalt aina rohkem, andes neile toidu ülejääke, konte ja magusatki. Loomapäästegrupp soovitab tungivalt seda mitte teha ja anda loomadele vaid neile mõeldud toitu. Näiteks kontide söömine võib tekitada sooleummistusi, mida on võimalik pahatihti vaid kirurgiliselt sekkudes ravida. Hilinenud ravi on ohtlik ja võib lõppeda ka surmaga.

Inimeste söögilauale kuuluvad lihatooted sisaldavad palju soola ja teisi maitseaineid ning see võib koertel esile kutsuda allergilise reaktsiooni. Näiteks sibul ja küüslauk võivad kahjustada punaseid vereliblesid ja kutsuda esile aneemia. Koertel tekib nõrkus ja apaatia, nad oksendavad ja kaotavad söögiisu.

Grill-liha söömine võib koertele põhjustada tugevaid seedehäireid, sealhulgas esile kutsuda kõhulahtisust ja oksendamist. Rasvase liha söömine võib lõppeda ka kõhunäärmepõletikuga. Piimatooted võivad aga koeral põhjustada diarröad ning teisi seedehäireid.

Ka šokolaad ei sobi koertele maiustamiseks, sest võib samuti esile kutsuda oksendmist, kõhulahtisust ja ilastamist. Lisaks võivad kofeiin ja teobromiin kiirendada südametööd, muutes koera rahutuks ja pannes ta närviliselt käituma. Seda kõike saab vältida, aga kui kahju on juba tekitatud, siis tuleks viivitamatult pöörduda loomaarsti poole.

Rahulikke pühi ja toitke omi lemmikuid mõistlikult!