Loomapäästegrupp MTÜ alustas „Ülemaailmsel loomade päeval“ kampaaniat ja kutsus häid inimesi helistama annetusnumbrile või tegema annetuse pangakontole. Arvesse võeti 4.oktoobrist kuni 4.novembri südaööni tehtud kõned ja ülekanded. Ühtekokku helistas või tegi annetuse 606 loomasõpra ning tänu neile kogunes vigastatud loomade ja lindude raviks 6060 eurot. Ainulaadse särgi võitis fortuuna tahtel tallinlanna Marta Dubs.

„Kõige rohkem häid inimesi ja loomasõpru asub Telia võrgus ja ühtekokku tehti sealt 241 kõnet. Teliale järgnes Elisa 170 ja Tele2 115 kõnega. Pangaülekandega toetas loomade ravi 80 inimest“, ütles Loomapäästegrupi vabatahtliku töö peakoordinaator Katrin Lehtveer.

Ainulaadse särgi võitis fortuuna tahtel tallinlanna Marta Dubs, kes hakkas hiljuti ka Loomapäästegrupi püsiannetajaks. Marta truu sõber, 16 aastane Baski-nimeline koerahiiglane suri ligi pool aastat tagasi ja Marta soovis temale pühendatud särki.

„Paljud inimesed ei saa sellest aru, aga looma surm viib su täiesti rivist välja. Ma leinan tegelikult siiamaani ja tänaval toovad koerad ikka pisara pahatihti silma. Mu lapsed ja lapselapsed elavad välismaal ning Baskiga jagasin ma elu rohkem kui kellegi teisega“, tõdes varsti oma 65. sünnipäeva tähistav Marta. „Ei usu, et ma enam kunagi koera võtan, aga teisi loomi aitan hea meelega! Sellest saab kindlasti minu lemmiksärk, sest siis oleks ju Baski nagu jälle koos minuga kõikjal kaasas!“